Smysl svíčkařské dílny pro lidi, kteří v ní pracují

Dar místnímu společenství

Svíčkařská dílna v Camphillu na soutoku vznikla v roce 2015. Byla darována do rukou místního společenství, aby mohla dál přinášet světlo do světa. Světlo, které v sobě nese naději. Pro ty, kteří ho můžou přinášet i pro ty, kteří ho můžou zažívat.

Život ve společenství

V Camphillu spolu žijí a tvoří lidé s více i méně speciálními potřebami. Dílna na zpracovávání včelího vosku naplňuje jejich potřebu základní - smysluplnou práci. Práci s přírodním materiálem, který zde sami čistí a dávají mu různé formy. Výrobky, které můžou světu něco přinést a v kterých je přítomen ten, kdo je tvořil.

Včelí vosk a jeho čištění

Včelí vosk chceme v první řadě získávat od místních včelařů. Díky jedinečné technologii, kterou přes dvacet let vyvíjeli manželé Šilarovi a která je účinná a šetrná zároveň, můžeme včelí vosk zbavit i těch nejmenších nečistot. Díky kombinaci čištěného vosku se správnou velikostí kvalitního knotu svíce při správném zacházení nečoudí, ani netečou. Voní po medu, mají zlatavou barvu a ionizují vzduch.

Teplo vosku a lidských rukou

Samotná práce se včelím voskem působí léčivě. I proto výrobky vznikají v teple lidských rukou. Tyto ruce patří i lidem, kteří často nemají mnoho příležitostí, jak skrze práci dát světu sebe sama. V naší dílně mají možnost rozvíjet se ve svíčkařském řemesle a spoluutvářet společenství lidí ve spojitosti se společenstvím včel.