O VČELÍM VOSKU

ŽLUTÝ VOSK ze kterého děláme naše svíce, je speciálně čištěn chráněnou technologií za použití aktivního uhlí, což zajišťuje očištění od případných zbytků preparátů na ochranu včelstev. Pro nás je tato kvalita důležitá. Při hoření svíce ze včelího vosku působí atmosféra včelího vosku podpůrně pro člověka i společenství lidí - je možné to považova...

ŽLUTÝ VOSK ze kterého děláme naše svíce, je speciálně čištěn chráněnou technologií za použití aktivního uhlí, což zajišťuje očištění od případných zbytků preparátů na ochranu včelstev. Pro nás je tato kvalita důležitá. Při hoření svíce ze včelího vosku působí atmosféra včelího vosku podpůrně pro člověka i společenství lidí - je možné to považovat za obecně ozdravné. Léčivé účinky vosku jsou však známé od nepaměti. Je součástí léčivých mastí či jiných preparátů, léčivě však působí již samotné přikládání vosku na tělo. Přítomnost včelího vosku v prostoru ovlivňuje atmosféru daného prostoru a lidí v něm pozitivně. Hoření svíce to ještě umocňuje. - Lidi jsou dnes často vnitřně zaměstnáni mnohým, a tak si někdy nevšimnou, co kolem nich je a co jak působí. - Výše popsané je možné brát jako podnět k vlastnímu pozorování a k uvědomění si vlastní zkušenosti. My sami pokládáme za čest, že smíme pracovat s tak vzácnou látkou a že máme možnost ji zprostředkovat dál do světa.

VČELÍ VOSK vzniká velikou pílí mnoha-mnoha včel. Kdysi byl vyvažován zlatem. A nejenom to. ...Jeho podstatě vlastně vůbec neodpovídá být „předmětem obchodU".

My svíce prodáváme. Snažíme se však zároveň s tím šířit poselství o posvátnosti včel a jejich darů pro člověka.

ČIŠTĚNÍ

Veškerý vosk který používáme (plástve, žlutý, bílý), je čištěn. Svíce hoří tak, že knot nasává vosk, a plamen jej stravuje. Takže čím je vosk méně  čistý, tím více může svíce "téct".

Kdysi jsme si vosk sami čistili, technologie se nám ale porouchala. Teď nakupujeme již čištěný vosk od rodinné firmy v Německu, která se k vosku chová obzvlášť ohleduplně a čistí jej jenom mechanicky (ne chemicky a pod.). Taky dávají vosk zkoumat, aby zajistili vlastnosti u jednotlivých kategorií (např. kozmetický vosk, BIO vosk;  ale taky pro rozpoznání  různých zbytků či zárodků živých organizmů ve vosku a pod.)

Včelí vosk, když je úplně vyčištěn, má bílou barvu. Žlutá barva znamená, že jsou ve vosku obsaženy „typicky včelí“ příměsi, např. propolis či zbytky pylu. To mu propůjčuje i jeho typickou vůni.

PŮVOD VOSKU

Žádný z velkoobchodníků s voskem nechce prozradit své zdroje. Zjisti původ vosku, jestli ho nakupujeme ne po kilech, ale po stovkách kg, je téměř nemožné.

Dá se však vědět, že v jednom úlu se za rok vytvoří pílí včelek cca 0,5 kg vosku, který se většinou spotřebuje včelaři na výrobu mezistěn. Odkud tedy jsou ty tuny vosku, se kterýma se obchoduje v Evropě? - A to nejenom na účely výroby svic, ale i mazání na boty, či jiné technické prostředky „s pravým včelím voskem“.

V subtropickém pásmu včely stavějí své dílo po celý rok. Není tam zima, neukládají tolik zásob, zato staví. Žijí v tamních lesích a netrápí je nemoci jako v Evropě. Jedním ze včelařských povolání tam je „sběrač vosku“. Jdou, vydymí, včelky se posunou vedle a začnou zase stavět.

Dá se tedy předpokládat, že velká část velkoobchodně nabízeného včelího vosku pochází od jinud než z Evropy. - Vzhledem k tomu, že se původ vosku nikde neudává, neumíme ho zaručit ani my. Ani čeští velkoobchodníci nám takovýto původ neuměli zaručit. - Často překupují velkoobchodníci od jiných velkoobchodníků… a ti od jiných. - Čestně tedy přiznáváme, že původ včelího vosku nedokážeme zaručit. Nabízíme jenom jeden vosk s jasným původem – a to je BIO vosk z Afriky.

VČELÍ VOSK NA VÁHU NAJDETE V KATEGORII TVOŘENÍ Z VČELÍHO VOSKU.

Zobrazit

O VČELÍM VOSKU Počet produktů: 2

Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek
Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek